Sancaktepe Belediyespor Nerenin Takımdıır Ve Stadyum Hakkında Bilgiler

Sancaktepe Belediyespor Nerenin Takımdıır Ve Stadyum Hakkında Bilgiler

Sancaktepe Belediyespor futbol takımı 22 Mart 2008 yılında İstanbul’ un Sancaktepe ilçesinde kurulmuş olan bir futbol kulübüdür. Sancaktepe Belediyespor futbol takımı adını İstanbul’ un ilçesi olan Sancaktepe’ den almıştır. Sancaktepe Belediyespor futbol kulübünün bilinen en eski adı Sancaktepe futbol kulübü anonim şirketi olarak hafızalara kazınmıştır.

Sancaktepe Belediyespor futbol takımının ismi önceden yine İstanbul iline bulunan samandıraspor olarak bilinmektedir. Sancaktepe Belediyespor futbol kulübü halen günümüzde aktif bir şekilde rakiplerine karşı mücadele göstermektedir. Sancaktepe Belediyespor futbol takımı 2019 – 2020 sezonunda 2.lig de 52 puanla beyaz grupta yer almaktadır. Sancaktepe Belediyespor futbol kulübü İstanbul’ un sevilen ve başarılı olan futbol kulüplerindendir.

Sancaktepe Belediyespor
Sancaktepe Belediyespor

Sancaktepe Belediyespor Futbol Takımı Stadyumu

Sancaktepe Belediyespor futbol takımının stadyumu günümüzde bilinen 15 temmuz şehitler Stadyumudur. Zaman zaman canlı bahis siteleri adresi üzerinden stad için teklif götürsede kabul edilmemiştir. Stadyum tarihte bilinen 2 isim değişikliğine ev sahipliği yapmıştır. İlk ismi 2010 – 2014 tarihleri arasında hakan şükür stadyumu olmaktadır. Ardından 2014 – 2016 tarihleri arasında ise Sancaktepe şehit staydumu adını almıştır. Ülkemizde yaşanan darbe olayından dolayı ise son olarak 15 temmuz şehitler Stadyumu olmuştur. 15 temmuz şehitler stadyumu 8 Ağustos 2010 yılından itibaren İstanbul’ un Avrupa kıtasında bulunarak birçok futbol severlere hizmetlerini sunmaktadırlar.

15 temmuz şehitler stadyumunda zemin olarak yapay çim tercih edilmiştir. 15 temmuz şehitler stadyumu yaklaşık 19.000 – 20.000 TL ye mal olmuştur. 15 temmuz şehitler stadyumu ölçüleri 105 x 68 m olarak bilinmektedir. Toplamda 1900 – 2000 kişi ağırlama kapasitesine sahiptir. 15 temmuz şehitler stadyumunun tasarımında kale arkasında seyirci tribünü bulunmaktadır. 15 temmuz şehitler stadyumunda karşılıklı denk gelecek şekilde tasarlanmıştır 2 adet kapalı şekilde tribün bulunmaktadır.

15 temmuz şehitler stadyumu UEFA ve FIFA maçlarını ağırlayacak uygun stadyum kurallarına göre tasarlanmıştır. 15 temmuz şehitler stadyumu Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır. 15 temmuz şehitler stadyumunda engelli vatandaşların rahatlığı açısından engelli tribünü bulunmaktadır. 15 temmuz şehitler stadyumu haftanın 7 günü çeşitli spor dalları alanında insanlara hizmet vermektedir.

Yakın çevrelerden bulunan amatör futbol kulüpleri de antrenman için bu stadyumu tercih edilmektedir. Ayrıca spor dalları olan futbol, atletizm, jimnastik, step aerobik, tekvando, zumba, kick boks ve capoeria gibi eğitimler bu stadyum aracılığıyla insanlara sunulmaktadır. Hafta sonları Federasyonların kullanmış olduğu stadyumu dernek vakıf gibi kurumlar da tercih etmektedir. Sağlık ve Sevgi ile kalmanız dileğiyle.