Yenidoğan Kapalı Spor Salonu

T.C.
SANCAKTEPE BELEDİYESİ
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ
(Yenidoğan Kapalı Spor Salonu) 

01 OCAK 2010 ve 31 ARALIK 2010 TARİHLERİ ARASINDA SANCAKTEPE BELEDİYESİ YENİDOĞAN KAPALI SPOR TESİSLERİNDE YAPILAN YILLIK FAALİYET RAPORU: 

KIŞ SPOR OKULU FAALİYET RAPORU
    Belediyemiz tarafından 02 Ekim 2009 Tarihleri Arasında Yapılan Ücretsiz Kış Spor Okulları 08 Branşta 10 Hoca 1087 Öğrenci ile 2 Tesiste Yapılmış Olup 06.06.2010 Tarihinde Sona Ermiştir. Branşlara Göre Öğrenci Dağılım Listesi aşağıya çıkartılmıştır.

SIRA NO:

BRANŞLAR

HOCA SAYISI

ÖĞRENCİ SAYISI

01

FUTBOL

2

352

02

BASKETBOL

-

72

03

VOLEYBOL

-

53

04

KİCK-BOKS

1

135

05

WUŞHU (KUN-FU)

1

45

06

KARETE-DO

2

152

07

ATLETİZM

1

18

08

GÜREŞ

3

260

TOPLAM:

10

1087

GÜREŞ: Harun Doğan Nezaretinde   115 Öğrenci ile Yapılmıştır.

FUTBOL
: 352 Öğrenci 2 hoca ile Sancaktepe Belediyesi Sarıgazi Spor Tesisinde Yapılmıştır.

BASKETBOL-VOLEYBOL-ATLETİZM
: Basketbol da 72 öğrenci Voleybol da 53 Öğrenci Olmasına Rağmen Tesis Yeri Tespit Edilemediğinden Dolayı Yapılamamıştır.

ATLETİZM:
18 Ögrenci 1 Hoca İle Yapılmıştır.

KARATE_DO - KİCK BOKS – WUŞHU ( KUNFU ):
332 Öğrenci 04 Hoca ile Sarıgazi Stadyumu ve Yenidoğan Kapalı Spor Salonunda Yapılmıştır.                       

2010 YILI YAZ SPOR OKULLARI FAALİYET RAPORU

   Belediyemiz tarafından 05 Temmuz – 05 Eylül 2010 Tarihleri arasında ücretsiz olarak yapılmakta olan Yaz Spor Okulları 14 branşta 22 hoca 1560 Öğrenci ile 10 tesiste haftanın 4 günü devam etmektedir.

       Basketbol, Voleybol, Kick-Boks, Taekwando, Karete-Do, Wushu(Kungfu) Badminton, Tenis, Masa Tenisi, Güreş branşları Yenidoğan İ.Ö.O Kapalı spor salonu, Sarıgazi 75.Yıl DMO Lisesi kapalı spor salonu ve Samandıra Mustafa Kara şahin İ.Ö.O kapalı spor salonunda yapılmaktadır. Futbol branşı Samandıra bölgesi Dost halı saha, Sarıgazi bölgesi Zigana-2 halı saha, Yenidoğan bölgesi Zigana-1 halı sahasında; Atletizm Sarıgazi stadında, Binicilik Samandıra Şahlan Binicilik spor kulübünde Güreş Yenidoğan Kapalı Spor Salonunda Yüzme Sultanbeyliği Yüzme Havuzunda yapılmakta olup hoca ve öğrenci listesi aşağıya çıkartılmıştır.

SRA NO:

BRANŞLAR

HOCA SAYISI

ÖĞRENCİ SAYISI

1

FUTBOL

3

472

2

BASKETBOL

2

186

3

VOLEYBOL

2

84

4

GÜREŞ

1

50

5

KİCK - BOKS

1

46

6

WUŞHU (KUN - FU)

2

45

7

KARETE –DO

1

87

8

TAEKWANDO

1

38

9

YÜZME

5

467

10

BİNİCİLİK

2

62

11

AİKİDO - JUDO

---

---

12

ATLETİZM

1

16

13

TENİS

1

2

14

BADMINTON

---

---

TOPLAM:

22

1560

 AVRASYA MARATONU   

 İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından Düzenlenen Avrasya Maratonu  
Cipsiz halk koşusuna 17 EKİM 2010 Tarihinde Yapılmıştır.

            Sancaktepe Belediyesi Avrasya Maratonunda Temsil Etmek Üzere Yaz Spor Okuluna Katılan 145 Amatör Sporcu ve 4 Antrenör Ayrıca Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyinden 45 Sporcu Toplam 194 Sporcu İle Belediyemizi en İyi Şekilde Temsil Etmiş Olup Sancaktepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Tarafın’dan Kiralanan Araçlarla Koşu Yerine Gidiş ve Dönüşleri Sağlanmıştır. 

ETKİNLİKLERDE KULLANILAN SANDALYELER   

           Belediyemiz tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerde ve bölgemiz insanlarının nişan,düğün,sünnet,cenaze,asker uğurlama,toplantı vb.özel gün ve gecelerde duyulan ihtiyac gereği Yenidoğan Kapalı Spor Salonu depomuzda bulunan plastik sandalyeler verilmiş ve tekrar alınmıştır.(Yapılan toplam etkinlik             132 adettir). 

  STEP-AEROBİC DERSLERİ( BAYANLARA)

           Yenidoğan Kapalı Spor Salonu bünyesinde bulunan step-aerobic salonunda bütün bayanlara açık olarak uzman bayan antrenörler tarafından step-aerobic ve sağlıklı yaşam dersleri verilmeye başlanmıştır ve devam etmektedir.

YENİDOĞAN KAPALI SPOR SALONU İÇİN YAPILANLAR
 

  1. Kapalı spor salonunun temel altında atık su toplama drenajı olmadığı için zemin altı sürekli su aldığından salon alt döşemeleri çürüyordu ve duvarlar ıslak kalıyordu. Önlemek için; Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile salona su gelen tarafı baştan başa açılarak kanal yapıldı salonun dışarıdan su alması nispeten önlendi.

 

  1. Girişlerdeki merdiven boşluklarındaki camların hepside sabit olduğundan hava sirkülâsyonu yapılamıyordu, merdiven bitimi salon girişlerinde bulunan tuvaletlerde havalandırma olmadığı için çok kötü koku yapıyordu. Bu kokuları önlemek için; her iki taraftaki camlara 2’şer adet (4 tane) seyyar pencere açtırılıp hava sirkülâsyonu sağlanmış ve koku nispeten giderilmiştir.

 

  1. Salon tribünlerinin altları depo olarak kullanıldığı, ancak havalandırma menfezleri olmadığından amacına uygun kullanılmadığı, buralara bırakılan malzemelerin hemen rutubet aldığı ve içerisinin çok kötü koku yaptığından; bütün tribünlerin altındaki bu yerlere salon koridoru tarafından 10 adet havalandırma menfezi açıldığı ve görülen olumsuzlukların nispeten giderildiği.

 

  1. Salon kullanma su şebekesinde suyun önce depoya geldiği depodan da 2 adet motor vasıtası ile tesislere basıldığı için bu motorların sürekli çalıştığından yandığı ve tesisin zaman zaman susuz kaldığı görülmüş olup; şebeke suyunun tesislere direkt olarak bağlantısının yapıldığı ancak şebeke suları kesildiği zaman motorların depodan tesislere su basması için gerekli çalışmaların yapıldığı,

 

  1. Salon içerisindeki soyunma odalarında bulunan 35 adet duşların altlarına yapıcı firma tarafından seyyar duş altlıkları konulduğu ve uygun olmadığı görüldüğünden; hepsinin sökülerek depoya kaldırıldığı, yerlerine direkt zemine bağlı olarak süzgeçler konulduğu ve ileride oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun ortadan kaldırıldığı,

 

  1. Tesis içerisindeki bütün lavabo, tuvalet ve duş zemin akıntı giderlerinin ters istikamette olduğundan dökülen suların konulan süzgeçlere değilde salona kadar geldiğinden; bütün duş, tuvalet ve lavaboların önlerine uygun şekilde mermerler konularak önlendiği,

 

 

  1. Tesisin salon girişi önünde bulunan bahçe kısmında gelen sporcu ve velilerin oturup dinlenmeleri için oturma grupları olmadığından Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü (Makine İkmal) ekipleri ile müşterek çalışarak oturma grupları oluşturulduğu ve ayrıca gerekli yerlere çöp kovaları yaptırıldığı,

 

  1. Tesisin etrafındaki mevcut ağaçların susuzluktan ve bakımsızlıktan kurumaya yüz tuttuğu hatta bazılarının kuruduğu görüldüğünden; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile müşterek çalışılarak ağaçların kurumaktan kurtarıldığı,

 

  1. Tesis içerisinde Belnet’e ait internet yerinin de olduğu, buraya gelen insanların zaman zaman salon içerisine girerek tesislerde çalışma yaptığı görüldüğünden; salon giriş koridorunun başına demir kapı yaptırıldığı.

 

10.  Mevcut çatı çeşitli yerlerinden aktığından yapıyı firmaya çatı tadilatı yaptırıldı. 

11.  Elektrik panosu kumanda merkezi salon üst noktasına alınarak daha hızlı ulaşım ve kontrol sistemi sağlanmış oldu. 

12.  Soyunma odalarında ahşaptan oturma grupları temin edildi. 

13.  Salon jeneratör ve kompresör sisteminin bulunduğu nokta güvenlik amaçlı tel kafesle çevrilerek kapısı takılarak olası kazalar ve verilebilecek zararlar engellenmiş oldu. 

14.  Salon içerisinde güreş ve uzakdoğu sporlarının yapılabileceği alanlar tahsis edilmiş olup gerekli malzeme ve ekipmanlar temin edildi.

15.  Kazan dairesi bakımları yetkili servis tarafından yapılarak olası iş kazaları ve görünen eksiklikler giderilmiş oldu. 

16.  Salon içerisindeki üst giriş kapılarının aliminyum olduğundan dağıldığı için             sökülüp yerlerine demir kapılar yaptırıldı. 

17.  Kapalı Spor Salonu bahçesi etrafına güvenlik amaçlı tel çit yaptırıldığı, 

18.  19.Kapalı Spor Salonu arka giriş kapısı sağlıklı olmdığından bölge insanları sürekli burayı kullandıkları için güvenlik zaafiyeti oluştuğu görüldüğü için giriş kapısı değiştirilmiştir. 

19.  20.Giriş kattaki soyunma odalarından bir tanesi Nene Hatun Kurs Merkezine derslik olarak tahsis edildi ve içerisi uygun hale getirildi.

 

 

 

Mustan ÖZKARAN

Yenidoğan Kapalı Spor Salonu Sorumlusu

 

Site by Bold İstanbul

Sancaktepe Belediyespor Copyright 2010